Ako pracuje mama

Keď som sa takmer pred rokom rozhodla, že budem robiť to, čo ma skutočne baví a v čom vidím obrovský zmysel – teda vo vzdelávaní a podpore žien na ich ceste materstvom, netušila som, že to bude niekedy také ťažké.. Často si pripomínam, prečo to robím, prečo nemôžem rodičovskú dovolenku len tak „prežiť“ a vrátiť sa do pôvodného zamestnania.

Aj dnes som pomedzi starostlivosť o naše dve neškôlkarské deti (takmer 4 a teda 1,5 roka) premýšľala, prečo to nezavesiť na klinec. Aké by to asi bolo? Predstavila som si samú seba, ako sedím v tom obrovskom open office jednej z bratislavských korporácií a takmer som sa rozplakala.

 

„Nie, nemôžem prestať…

Chcem ženám hovoriť o prirodzených pôrodoch.

Chcem podporovať ženy v tom, aby dojčili.

Chcem im vysvetľovať a ukazovať, ako môžu svoje deti nosiť už od narodenia.

Chcem ich sprevádzať na ceste prirodzeným materstvom.“

 

A tak aj dnes zvádzam boj s únavou, neporiadkom a pochybnosťami:

Je pol deviatej. So zatvárajúcimi sa očami som najstaršiemu synovi (6) prečítala rozprávku na dobrú noc. Zaželali sme si dobrú noc a ja som šla uložiť našu najmladšiu (1,5 roka). Ľahla som si k nej, aby som ju uspala dojčením, keď sa vo dverách spálne objavil náš prvorodený. „Maminka, ešte sme si nedali pusu. Mám ťa strašne rád…“

Dcérku som uspala vcelku rýchlo. Pritom som si musela dať pozor, aby som neuspala aj seba, veď v kuchyni ma ešte čakali kváskové rožky. Hlavne ma však čakala práca na prezentácii ku kurzu Mamou prirodzene.  Kurz sa bude konať v klube bFit v Bratislave-Rači už 23.2. Dozviete sa na ňom to najdôležitejšie o prirodzenom pôrode, dojčení a nosení.

Je pol desiatej. Nezaspala som! Teda, možno na chvíľu, ale vyhrabala som sa odtiaľ. Všetci sladko spia – naše tri deti, aj manžel. Strašne sa mi chce spať. Čo teraz?

Zapínam rúru, prekvasené rožky už čakajú. Dopujem sa energiou v podobe domáceho perníka od manžela. Trochu sa mi rozliepajú oči. Najvyšší čas zapnúť počítač. Začínam písať. Po pár riadkoch sa ozýva z detskej izby plač. Prostredného syna niečo bolí. Nesiem ho do kúpelne a pokúšam sa ho dať vycikať. Nič. Spí nad záchodom. Nesiem ho teda naspäť. Znova si kľakám ku kreslu s počítačom. Manžel obsadil všetky vankúše, tak kľačím na podlahe. Lepšie sa mi pracuje pri miernom diskomforte, aspoň nezaspím nad klávesnicou 🙂

Je pol jedenástej. Z vysielačky sa ozýva dcérin plač. Zrejme zuby, alebo sa proste len zobudila a potrebuje znova pomôcť s uspaním. Vstávam a bežím za ňou. Pred dverami spálne si spomeniem na rožky v rúre. Dokelu! Rýchlo to otočím k rúre, vypínam ju a plech vyťahujem z rúry. Ešte, že som v tej rýchlosti nezabudla na chňapku na ten horúci plech. Teraz do spálne fakt bežím, dcérka už medzitým plače o poznanie hlasnejšie. Pre istotu beriem so sebou mobil. Kým ju dojčím, čítam si v mobile články, alebo stiahnutú knihu od profesora Hašta o vzťahovej väzbe. Musím zamestnať mozog, aby som pri dcérke znova nezaspala.

Je jedenásť hodín. Vraciam sa k počítaču, beriem to cez kuchyňu, aby som otestovala upečené rožky. Na prvý pokus to nie je zlé 😀 Akoby povedal môj nebohý starký Dodko: “ O pár rokov bude zo mňa celkom dobrý začiatočník.“ On by ich ale určite nepožul :))) Zrazu sa z vysielačky ozýva slabé zamraučanie. Nieeee, vravím si v duchu. Ešte som nič poriadne nestihla. Našťastie to dcérka zvládla aj bez ďalšieho dojčenia.

Je pol dvanástej. Pokračujem teda v práci. Pred niekoľkými mesiacmi som začala ZDARMA eBookom o dojčení, ktorý si môžete stiahnuť aj VY. Ak nemáte o dojčení absolútne žiadnu predstavu, poskytne Vám 15 tipov, vďaka ktorým sa vyhnete mnohým problémom. Pochopíte základné princípy, či zistíte, čo robiť, ak budete dojčiť a budete potrebovať napr. liečbu antibiotikami. Taká banalita, ale žiaľ niekedy veľmi zásadná, keď ide o dojčenie a zároveň Vaše zdravie.

Hneď ako bol môj prvý eBook hotový, pracovala som celé mesiace na omnoho rozsiahlejšom a komplexnejšom eBooku Mamou prirodzene. Je v ňom obrovský kus práce (po nociach, ako inak :), hromada mojich vedomostí a skúseností. Zároveň ide hlboko do môjho osobného života s troma dojčenými a nosenými deťmi.

Táto kniha bude pre Vás cenným zdrojom informácií, inšpirácie a podpory. Akoby nie, veď súčasťou eBooku Mamou prirodzene sú aj 3 bonusy. Jedným z nich je aj podpora celej skupiny žien s podobným zmýšľaním pod mojim vedením. Pozvánku do skupiny dostanete odo mňa e-mailom po zakúpení eBooku. Pridáte sa k nám?

Ako to pokračuje?

Môj deň má rovnako ako ten Váš 24 hodín. Škoda, vedela by som, čo s časom.
Hlavu mám plnú nápadov a niekedy mám pocit, že pod ich náporom vnútorne explodujem.
Toľko by som toho chcela!
Ako žena, ako mama…

Každý deň idem o krok vpred, keď sa zadarí, aj o dva. Tým ďalším krokom sú pre mňa okrem individuálnych poradenstiev živé kurzy viazania šatiek v klube Bfit v bratislavskej Rači. Lenže na poradenstvách stále znova zažívam, že len nosenie často nestačí. Mnoho žien potrebuje komplexné informácie o pôrode, dojčení a nosení. Ešte pred pôrodom, samozrejme. Predišlo by sa tak mnohým zbytočným problémom s dojčením, nepochopeniu, frustrácii. Vytvorila som preto vlastný koncept prípravného kurzu.

Kurz ako žiadny iný

Chcem Vás pozvať na jedinečný prípravný kurz pre ženy, alebo páry, ktoré čakajú bábätko a majú možnosť stráviť jednu sobotu v Bratislave. Na kurze Vám poviem to najdôležitejšie o prirodzenom pôrode. Ako funguje, čo potrebuje, ako si pomôcť. Ďalšou časťou bude téma prirodzené dojčenie – bonding, samoprisatie, ako funguje a čo mu pomáha a čo naopak poškodzuje dojčenie. Ruka v ruke s dojčením ide nosenie, takže Vám poviem všetko potrebné o ergonomickom nosení a ukážem aj to, ako by nosenie vyzerať nemalo.

Na kurze sa naučíte aj dva základné vertikálne úväzy, ktoré som roky využívala pri nosení mojich troch detí. Po kurze dostanete videá pre občerstvenie úväzov, zoznam odporúčaných šatiek a ďalšie informácie, ktoré na kurze odznejú. Počas kurzu sa tak môžete plne sústrediť a tiež klásť akékoľvek otázky ohľadom pôrodu, dojčenia a nosenia.

Tak, čo pridáte sa ku kurzu Mamou prirodzene už 23.2. v Bratislave? Ďalšie termíny kurzu nájdete v detailoch kurzu. Ak Vám hneď prišla na rozum kamoška, suseda, či kolegyňa, ktorá by taký kurz ocenila, môžete s ňou zdieľať tento článok.

Je polnoc. Niečo okolo polnoci. Vravím si, že by som mohla ísť už spať.
Takto krajšia nebudem 😀
Napriek únave však budem mať zo seba dobrý pocit.
Realizujem sa. Pomaly, krôčik po krôčiku…

 

Som dula, lektorka nosenia a poradkyňa prirodzeného dojčenia. Predovšetkým som mama troch dojčených a nosených detí. Autorka eBooku Ako úspešne dojčiť napriek zlému štartu a prekážkam a eBooku Mamou prirodzene. Sprevádzam ženy na ceste k prirodzenému materstvu od pôrodu, až po dojčenie a nosenie Môj príbeh si prečítajte tu.>>

Registrujte sa pre zasielanie noviniek a stiahnutie ZDARMA eBooku:

15 tipov ako úspešne dojčiť

Chcete získať 15 overených tipov ako úspešne dojčiť?  Potrebujete povzbudiť, že sa dá dojčiť aj keď ste nemali ideálny štart?

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účel spracovania tohto komentára. Viac o spôsobe ochrany Vašich osobných údajov nájdete tu >>>

  • Ako úspešne dojčiť?

    Chcete sa vyhnúť prekážkam na ceste k úspešnému dojčeniu? Prečítajte si ako na to ⇩⇩⇩