Čakáte bábätko
a hľadáte informácie o pôrode?

Túžite po prirodzenom pôrode?
Chcete Vaše bábätko dojčiť a nosiť?

Teraz môžete získať všetky potrebné informácie
a praktické zručnosti na jedinom kurze

MAMOU PRIRODZENE.

Pred mojim prvým pôrodom som absolvovala predpôrodný kurz organizovaný pôrodnou asistentkou z jednej pôrodnice. Informácie o pôrode boli všeobecné. Tie o dojčení boli len veľmi kusé a dnes viem, že aj na míle vzdialené od reality a faktov. O nosení nepadla ani zmienka. Škoda času, aj peňazí.

Pýtala som sa žien, čo potrebovali vedieť predtým, než sa stali mamami:

Spoločné spanie a šatkovanie vyzerá pre prvorodičku ako sci-fi. Zistila som však, že takto sa žije s bábätkom dosť ľahko.

Monika

Na pôrod som bola vďaka kurzu celkom obstojne pripravená,ale na dojčenie veľmi málo. Dostala som príliš veľa dezinformácii a protichodných rád. Bez predošlej skúsenosti bolo ťažké si z nich vyberať. Až vďaka veľkým problémom s dojčením som na vlastných chybách zistila, kde je pravda. Tiež by som uvítala zdravotné výhody a psychologické výhody nosenia. O nosení som donedávna nevedela nič, čo je fakt veľká škoda.

Terézia HarvanováMama princeznej a farmakologička

Určite by som hovorila viac o tom, čo je po pôrode - o význame bondingu a kontaktu koža na kožu. Potrebovala som vyvrátiť všetky tie nezmyselné povery ako slabé mlieko, intervaly medzi dojčením, grganie, základné polohy pri dojčení. Tiež by mi pomohla základná manipulácia s bábom bez perinky. Keby mi niekto povedal, že je normálne, že bábo chce byť stále u mamy a že ho tým nerozmaznám. Koľko by som si ušetrila peňazí, aj nervov, keby som vedela, že netreba dudel, čajík, vodu. Na všetko som si musela prísť sama a následne ma okolie vždy zneisťovalo.

Annamária GálováMamina jedného fešáka a prekladateľka

Jednoznacne by mi pomohlo viac informácií o dojčení. S prvým som sa trochu trápila, pri druhom to už ide “samo”. Pomohla mi aj laktačná poradkyňa, v nemocnici hovorila každá sestrička niečo iné 😕 Pre pôrodom som bola len na takej hromadnej prednáške v nemocnici, kde som šla rodiť. Tam si ale len spísala, čo všetko si mám zbaliť do pôrodnice, takže to boli len také vecné informácie na jedno použitie...

Milka HluzinováDvojnásobná mama
 • O prirodzenom pôrode
  Ženy by mali vedieť, ako to celé fyziologicky prebieha. Aké prirodzené úľavové techniky a polohy môžu použiť, aby bol ich pôrod krásnym zážitkom.
 • O dojčení
  Určite by hovorila viac o tom, čo je po pôrode - ze nie je slabe mlieko, ze treba mat dieta koza na kozu, vyzadovat bonding, ponukat prsnik non stop, ze v dvojhodinovych intervaloch papa len velmi malo deti, ze nemusia grgat, prebrat zakladne polohy pri dojceni
 • Aké informácie môžete očakávať?
  Pochopíte rozdiel medzi ergonomickým a neergonomickým nosením. Zistíte, v čom nosiť v rôznych ročných obdobiach. Zirientujete sa vo výbere šatky a starostlivosti o ňu.

Prehľadala som teda celý internet a našla - babyvak. Neergonomickú pomôcku na nosenie na jedno rameno, v ktorom som bola schopná nosiť naše dieťa do piatich mesiacov. Vtedy vážil 8,5 kila a ja som fakt nevládala. Šatky som sa stále bála ako čert kríža. S pravidelným nosením sme skončili. Len občas som to s tým babyvakom ešte pretrpela.

Syn sa veľmi chcel a potreboval nosiť, lenže ja som nad šatkou už vôbec neuvažovala. Čo sa stalo potom?
V marci 2013 oslavoval syn jeden rok a v Bratislave napadol sneh. VEĽA snehu. Nesmejte sa. Fakt ho bolo vtedy veľa 🙂 Mali sme termín u lekárky v centre mesta a cestou  k nej hromadu schodov, výstupy a nástupy z MHD a zase schody. S kočíkom nikam nejdem, vravím si.

"Chceš? Požičiam ti šatku," ponúkla sa kamarátka a hneď ma do nej aj omotala.
Noo, to by šlo, povedala som si v duchu.  A vyrazili sme v tej chumelici k lekárke.

Viete, čo som vtedy pochopila? Že tá dlhokánska "handra" je úžasne pohodlná a hlavne oveľa jednoduchšia na manipuláciu, ako nejaký babyvak. Kde som ja pred pôrodom mala rozum? (zaplavený hormónmi 🙂  )

Problém nebol vo mne, ale v chýbajúcej podpore a informáciách. 
Nemala som nikoho, kto by mi všetko názorne ukázal a vysvetlil.

Keď som prišla šatkovaniu konečne na chuť, chcela som ho šíriť profesionálne. 
V júni 2014 som preto absolvovala dvojdňový lektorský kurz pre poradkyne viazania šatiek.

Kurz ma veľmi posunul vpred po informačnej, aj praktickej stránke.
Som veľmi vďačná, že som sa ho mohla zúčastniť. 

Aj preto chcem zdieľať moje znalosti a skúsenosti aj s ďalšími ženami.

Vy môžete získať množstvo informácií a praktických zručností k prirodzenému pôrodu, dojčeniu a noseniu v rámci jedného jediného kurzu.

 • Pre koho je kurz vhodný?
  Kurzu sa môžu zúčastniť tehotné ženy (ideálne ku koncu tehotenstva) s partnerom, alebo inou osobou, ktorá Vás bude sprevádzať pri pôrode.
 • Čo sa na kurze naučíte?
  Dostanete množstvo praktických informácií o prirodzenom pôrode a úľavových technikách pri pôrode. Zistíte, akú rolu zohráva bonding a kontakt koža na kožu pri prirodzenom dojčení. Naučíte sa dva základné vertikálne úväzy využiteľné od narodenia až do "vynosenia".
 • Aké informácie môžete očakávať?
  Pochopíte rozdiel medzi ergonomickým a neergonomickým nosením. Zistíte, v čom nosiť v rôznych ročných obdobiach. Zirientujete sa vo výbere šatky a starostlivosti o ňu.

Kurz je novinkou, preto nemám referencie ku kurzu.
Mám však referencie k mojej práci.

Čo hovoria ženy, ktorým som už pomohla?

Dobrý deň, vďaka zážitku u Vás, kedy ste na mňa ešte s bábom v brušku naviazala Vašu šatku, sa nosíme od 2 týždňov, máme už dve šatky, dnes došiel nosič a príde aj ochranná kapsa:-) Ďakujem:-).

Silvia M.Právnička a mama dvoch detí

Aj vďaka Miške mám ešte väčšiu chuť nosiť. Všetko mi s trpezlivosťou vysvetlila, ukázala. Keď som si naviazala malú, bol to najkrajší pocit 🙂 Lekcia mala trvať 2 hodiny, ale boli sme spolu dlhšie, nakoľko nie všetko sa dá naplánovať pri novorodencovi. Miške to nerobilo problém a bolo vidieť, že to robí zo srdca a chce pomôcť každej nosiacej mamičke 🙂 Takže odporúčam všetkým, ktorí hľadajú túto pomoc:))

Barbora GálisováMama dvoch princezien

Na kurze najviac oceňujem praktický nácvik úväzu, keďže som už mala dosť informácií načítaných a o nosení som bola presvedčená. Kurz ma však utvrdil v rozhodnutí. Taktiež je super, že sme mali priestor na otázky a mohla som si ujasniť, čo mi nebolo jasné. Veľká vďaka za milý kurz.

Veronika PétiováMamina dvoch fešákov

Páčilo sa mi, ako si zhrnula, prečo je dobré nosiť bábätká. Najviac ma zaujímala tá časť o viazaní šatky, lebo o tom som nevedela prakticky nič. Velmi fajn bolo konkrétne nacvičovanie úväzu.

Lucia VöröšováMamina troch chlapcov
Aj takto veselo môže vyzerať skupinový kurz s troma odhodlanými tehotnými ženami - všetky sme si to užili.

Prečo by ste sa mali prihlásiť na Kurz Mamou prirodzene?

Nevedela som, ako sa to sama naučiť

Chcela som našu dcérku Danielku nosiť, netušila som však, že existuje niekto taký, ako poradkyne nosenia. Môj prvý pokus o naviazanie preto dopadol dosť komicky. Pomáhal mi pritom manžel, zatiaľ čo moja mama držala v ruke tablet s pusteným videom. Ja som stála s Danielkou na rukách a manžel ma zatiaľ doslova omotal šatkou. "Nemala by si mať voľné ruky?" opýtala sa ma mamina. V tom strese som si ani neuvedomila, že mi ich manžel zaviazal do šatky 😀 Našťastie boli ďalšie pokusy už lepšie.

mamina Soňa

Ako som (ne)nosila moje prvé dieťa

Syn bol od narodenia neodložiteľné dieťa. Už aj ukladanie do kočíka spúšťalo nezastaviteľný plač. Netušila som nič o nosení. V okolí nebol nik, kto by ma posunul správnym smerom. Kamoška mi síce požičala šatku, ale pre mňa to bol škaredý, nekonečne dlhý kus látky sivej farby. Netušila som, ako to čudo okolo seba omotať, nieto ešte aj vložiť doň dieťa. Ďalším pokusom bol po telefonickej porade s laktačnou poradkyňou nosiaci vak na jedno rameno (pozn. babyvak nie je ergonomická pomôcka). Syn bol padnutý v kapse a stále som ho zospodu pridržiavala, takže cieľ mať voľné ruky sa nenaplnil. Do tretice mi bol odporučený nosič - krásny a pevne vystužený. Hrdá som si ho priniesla domov a na radu predavača zacvakla dieťa tvárou od seba. Synovi sa v tomto nosiči (klokanke) nepáčilo. 

Tak sa moje pokusy o nosenie zmenili na nenosenie, lebo som žiadnu pomôcku nevedela použiť. Nosila som ale ten môj poklad všade aj ďalej, akurát že na rukách... 

Vďaka čarovnej víle Miške, ktorá mi poradila, si moje druhorodené dieťa užilo luxus nosenia od narodenia a ja slobodu voľných rúk aj pre prvorodeného.

mama Silvia

Koľko stojí tento kurz? 

Kurz Vás pripraví na prirodzený pôrod, dojčenie a nosenie hneď od narodenia.
Pomôže Vám tak nielen s príchodom dieťatka na svet,
ale aj v ďalších mesiacoch, až rokoch rodičovstva.

Zároveň získate cenné informácie o dvoch veľmi účinných nástrojoch prirodzeného materstva - o prirodzenom dojčení a ergonomickom nosení .

Vďaka tomu zvládnete bežné fungovanie, uspávanie, cestovanie, či chorobu dieťaťa s prehľadom. 
Budete kompetentná, flexibilná a slobodná.

Cena kurzu pre pár je 109 Eur bez DPH. 

Prihláste sa na jedinečný kurz
Mamou prirodzene,
ktorý Vás pripraví na prirodzený pôrod, dojčenie a nosenie.

Čas: 19. 1 .2019 od 9:30-17:00

Miesto: Centrum L-Activity
v Chorvátskom Grobe 
(pri Bratislave, dostupné aj MHD)

Kapacita kurzu je 5 párov.

Uzávierka pre prihlasovanie na Kurz Mamou prirodzene je o: