Čakáte bábätko a hľadáte

informácie o prirodzenom pôrode?

Túžite po prirodzenom pôrode?
Chcete Vaše bábätko dojčiť a pomáhať si pritom nosením?

Všetky potrebné informácie a zručnosti
môžete získať na jedinom kurze
MAMOU PRIRODZENE.

Pozrite si, čo na kurz
hovorí pár, ktorý ho už absolvoval.

S manželom sme súkromne absolvovali kurz MAMOU PRIRODZENE. Netušila som, aké množstvo informácií dostaneme. Kurz trval celý deň u nás doma. Miška so sebou priniesla všetko potrebné. Celkovo, úroveň prevedenia kurzu hodnotím na maximum. Miška je prirodzený rečník. Sympatický odborník, nadupaný množstvom informácií, založených aj na vlastných skúsenostiach. Prednáška bola prirodzene interaktívna. Trvalo mi ďalší celý deň, aby som si v hlave upratala svoje doterajšie postoje a dnes aj vďaka Miške viem, ako pokračovať tak, aby som na tento svet priviedla zdravé dieťa, ktoré od nás prirodzene dostane to najlepšie, čo mu my rodičia môžme poskytnúť. Prajem len to najlepšie a ďakujem z celého srdca 🤗
Ľubka Deters

Pred mojim prvým pôrodom
som absolvovala predpôrodný kurz organizovaný
pôrodnou asistentkou z pôrodnice.
Ako to vyzeralo?

Informácie o pôrode boli všeobecné a skôr medicínske, ako praktické.
O dojčení som sa prakticky nedozvedela vôbec nič.  
Nosenie nik ani nespomenul.  
Škoda času, aj peňazí.

Ako prvorodičke by sa mi v tom čase zišli úplne iné informácie.

Preto som sa opýtala žien, čo potrebovali vedieť ešte predtým,
než sa ony stali mamou:

Na pôrod som bola vďaka kurzu celkom obstojne pripravená, ale na dojčenie veľmi málo. Dostala som príliš veľa dezinformácii a protichodných rád. Bez predošlej skúsenosti bolo ťažké si z nich vyberať. Až vďaka veľkým problémom s dojčením som na vlastných chybách zistila, kde je pravda. Tiež by som uvítala zdravotné výhody a psychologické výhody nosenia. O nosení som donedávna nevedela nič, čo je fakt veľká škoda.
Terézia HarvanováMama princeznej a farmakologička
Jednoznacne by mi pomohlo viac informácií o dojčení. S prvým som sa trochu trápila, pri druhom to už ide “samo”. Pomohla mi aj laktačná poradkyňa, v nemocnici hovorila každá sestrička niečo iné 😕 Pre pôrodom som bola len na takej hromadnej prednáške v nemocnici, kde som šla rodiť. Tam si ale len spísala, čo všetko si mám zbaliť do pôrodnice, takže to boli len také vecné informácie na jedno použitie...
Milka HluzinováDvojnásobná mama
Určite by som hovorila viac o tom, čo je po pôrode - o význame bondingu a kontaktu koža na kožu. Potrebovala som vyvrátiť všetky tie nezmyselné povery ako slabé mlieko, intervaly medzi dojčením, grganie, základné polohy pri dojčení. Tiež by mi pomohla základná manipulácia s bábom bez perinky. Keby mi niekto povedal, že je normálne, že bábo chce byť stále u mamy a že ho tým nerozmaznám. Koľko by som si ušetrila peňazí, aj nervov, keby som vedela, že netreba dudel, čajík, vodu. Na všetko som si musela prísť sama a následne ma okolie vždy zneisťovalo.
Annamária GálováMamina jedného fešáka a prekladateľka
Spoločné spanie a šatkovanie vyzerá pre prvorodičku ako sci-fi. Zistila som však, že takto sa žije s bábätkom dosť ľahko.
Monika
  • O prirodzenom pôrode
    Potrebujete vedieť, ako prebieha prirodzený pôrod. Vďaka tomu môžete dôverovať svojmu telu a spoľahnúť sa na prírodu. Pritom využijete prirodzené úľavové techniky, polohy a iné ženské finty. Aby bol aj Váš pôrod pekným zážitkom. Okrem toho sa dozviete aj to, aké máte Vy a Vaše dieťatko počas poskytovania zdravotnej starostlivosti práva.
  • O dojčení
    Dozviete sa, ako funguje prirodzené dojčenie a v akej polohe je dojčenie pohodlné. Zistíte, ako využiť vrodené reflexy bábätka, bonding a kontakt koža na kožu pre úspešné dojčenie. Dostanete množstvo tipov k polohám, riešeniu prípadných problémov a tiež nájdete miesto pre podporu.
  • O nosení
    Naučíte sa základný úväz, ktorý využijete od narodenia, až do "vynosenia". Pochopíte rozdiel medzi ergonomickým a neergonomickým nosením. Zistíte, v čom nosiť v rôznych ročných obdobiach. Zorientujete sa vo výbere šatky a starostlivosti o ňu.

Ako som v roku 2012 začínala s nosením ja?

Keď som sa ešte v tehotenstve po predchádzajúcom potrate rozhodla naše dieťatko nosiť, na šatku som si netrúfala. Nemal ma to totiž kto naučiť. Hľadala som preto alternatívu a našla  som babyvak - neergonomickú pomôcku na nosenie na jedno rameno. Syna som v ňom vládala nosiť do piatich mesiacov. Vtedy vážil 8,5 kila. Šatky som sa stále bála ako čert kríža. S pravidelným nosením sme teda skončili. Len občas som to s tým babyvakom ešte pretrpela.

Syn sa ale veľmi chcel a potreboval nosiť, ja som nad šatkou už vôbec neuvažovala. Čo sa stalo potom?
V marci 2013 oslavoval syn jeden rok a v Bratislave napadol sneh. VEĽA snehu. Nesmejte sa. Fakt ho bolo vtedy veľa :) Mali sme termín u lekárky v centre mesta a cestou  k nej hromadu schodov, výstupy a nástupy z MHD a zase schody. S kočíkom nikam nejdem, vravím si.

"Chceš? Požičiam ti šatku," ponúkla sa kamarátka a hneď ma do nej aj omotala.
Noo, to by šlo, povedala som si v duchu.  A vyrazili sme v tej chumelici k lekárke.

Viete, čo som vtedy pochopila? Že tá dlhokánska "handra" je úžasne pohodlná a hlavne oveľa jednoduchšia na manipuláciu, ako nejaký babyvak. Kde som ja pred pôrodom mala rozum? (zaplavený hormónmi :)  )

Už som mama a chcem nosiť!

Od nadšeného amatéra
profesionálnej poradkyni nosenia

Keď som prišla šatkovaniu konečne na chuť, chcela som ho šíriť profesionálne. 
V júni 2014 som preto absolvovala dvojdňový lektorský kurz pre poradkyne viazania šatiek.
Kurz ma veľmi posunul vpred po informačnej, aj praktickej stránke.
Som veľmi vďačná, že som sa ho mohla zúčastniť. 
Aj preto chcem zdieľať moje znalosti a skúsenosti aj s ďalšími ženami.

VY teraz môžete získať množstvo informácií
a praktických zručností k prirodzenému pôrodu,
dojčeniu a noseniu
v rámci jedného jediného kurzu.

Pre koho je kurz vhodný?

Kurzu sa môžu zúčastniť tehotné ženy (ideálne v 3. trimestri, najneskôr však do 38. tt) s partnerom, alebo inou osobou, ktorá bude pri pôrode.

Čo sa na kurze naučíte?

Dozviete sa, aké podmienky potrebuje prirodzený pôrod a ako si ich vytvoriť aj v pôrodnici. Objavíte rôzne polohy a úľavové techniky pre jednotlivé fázy pôrodu. Zistíte, ako funguje prirodzené dojčenie a čo preň (ne)potrebujete. Naučíte sa dva základné úväzy pre nosenie Vášho bábätka. Okrem toho sa na nosenie pozriete aj z teoretickej roviny.

Aké informácie môžete očakávať?

Všetky informácie sú jednoduché, ukazované a vysvetľované názorne na príkladoch z mojej praxe a niekoľkých kurzov.

Čo hovoria ženy,
ktorým som už pomohla?

Vďaka zážitku u Vás, kedy ste na mňa ešte s bábom v brušku naviazala Vašu šatku, sa nosíme od 2 týždňov, máme už dve šatky, dnes došiel nosič a príde aj ochranná kapsa :-) Ďakujem:-).
Silvia M.Právnička a mama dvoch detí
Páčilo sa mi, ako si zhrnula, prečo je dobré nosiť bábätká. Najviac ma zaujímala tá časť o viazaní šatky, lebo o tom som nevedela prakticky nič. Velmi fajn bolo konkrétne nacvičovanie úväzu.
Lucia VöröšováMamina troch chlapcov
Na kurze najviac oceňujem praktický nácvik úväzu, keďže som už mala dosť informácií načítaných a o nosení som bola presvedčená. Kurz ma však utvrdil v rozhodnutí. Taktiež je super, že sme mali priestor na otázky a mohla som si ujasniť, čo mi nebolo jasné. Veľká vďaka za milý kurz.
Veronika PétiováMamina dvoch fešákov
Aj vďaka Miške mám ešte väčšiu chuť nosiť. Všetko mi s trpezlivosťou vysvetlila, ukázala. Keď som si naviazala malú, bol to najkrajší pocit :) Lekcia mala trvať 2 hodiny, ale boli sme spolu dlhšie, nakoľko nie všetko sa dá naplánovať pri novorodencovi. Miške to nerobilo problém a bolo vidieť, že to robí zo srdca a chce pomôcť každej nosiacej mamičke :) Takže odporúčam všetkým, ktorí hľadajú túto pomoc:))
Barbora GálisováMama dvoch princezien

Prečo by ste sa mali
prihlásiť
na Kurz Mamou prirodzene?

Nevedela som, ako sa to sama naučiť

Chcela som našu dcérku Danielku nosiť, netušila som však, že existuje niekto taký, ako poradkyne nosenia. Môj prvý pokus o naviazanie preto dopadol dosť komicky. Pomáhal mi pritom manžel, zatiaľ čo moja mama držala v ruke tablet s pusteným videom. Ja som stála s Danielkou na rukách a manžel ma zatiaľ doslova omotal šatkou. "Nemala by si mať voľné ruky?" opýtala sa ma mamina. V tom strese som si ani neuvedomila, že mi ich manžel zaviazal do šatky 😀 Našťastie boli ďalšie pokusy už lepšie.

mamina Soňa

Chcete si život s bábätkom uľahčiť?

PRIHLÁSTE SA JEDEN Z PONÚKANÝCH KURZOV:

Kurzy Vás pripravia na prirodzený pôrod, dojčenie a nosenie hneď od narodenia.
Pomôže Vám to nielen s príchodom dieťatka na svet,
ale aj v ďalších mesiacoch, až rokoch rodičovstva.

Zároveň získate cenné informácie o dvoch veľmi účinných nástrojoch prirodzeného materstva: 
o prirodzenom dojčení a ergonomickom nosení.
Všetky nástroje nájdete zhrnuté v eBooku Mamou prirodzene,
ktorý ZÍSKATE V CENE PRÍPRAVNÉHO KURZU.
Vďaka tomu zvládnete bežné fungovanie, uspávanie, cestovanie,
či chorobu dieťaťa s prehľadom. 
Budete kompetentná, flexibilná a slobodná.

Predpôrodný kurz + dojčenie
59 €
pre pár
Príprava na prirodzený pôrod a dojčenie
Dozviete sa, ako vytvoriť prostredie potrebné pre prirodzený pôrod a aké úľavové techniky Vám pomôžu pôrod zvládnuť čo najlepšie.
Zistíte, čo je to bonding, aký význam má kontakt koža na kožu a aká je dobrá prax pri pôrode a po ňom.
Pochopíte, ako funguje prirodzené dojčenie a čo preň (ne)potrebujete.
V cene kurzu je zahrnutý eBook Mamou prirodzene.
Objednať
05.10.2019 od 09:30-13:30
Dojčenie+nosenie v šatke
59 €
pre pár
Na kurze sa naučíte princípy prirodzeného dojčenia.
Zistíte, aký význam má kontakt koža na kožu a ako vyzerá podpora dojčenia.
Dozviete sa všetko o ergonomickom nosení a naučíte sa viazať dva základné úväzy vhodné na celé nosičké obdobie.
V cene kurzu je zahrnutý eBook Mamou prirodzene, kde sa dočítate všetko potrebné nielen o dojčení, ale aj o nosení, spoločnom spaní, či prirodzenej hygiene dojčiat
Objednať
12.10.2019 od 09:30-13:30

Prihláste sa na kurzy čo najskôr. Kapacita je obmedzená na 5 párov.

Chcete sa niečo opýtať?

Napište mi na maminuzlik@michaelahrinova.sk, alebo volajte na +421 944 565 805.
Rada Vám pomôžem na ceste k Vášmu prirodzenému materstvu.