Chcete nosiť Vaše dieťatko, ale inštruktážne videá Vám nestačia?

Prihláste sa na kurz viazania šatiek
v sobotu
02. 02. 2019

Pamätám si, ako som naďabila na článok a nosení.
Hneď som vedela, že budem moje dieťa nosiť.

Lenže v čom a ako???

Kamoška z Nemecka mi odporúčala šatku.
Tú 4 a pol metrovú "handru"?!

 

Ani nápad, to JA nezvládnem!

Prehľadala som teda celý internet a našla - babyvak. Neergonomickú pomôcku na nosenie na jedno rameno, v ktorom som bola schopná nosiť naše dieťa do piatich mesiacov. Vtedy vážil 8,5 kila a ja som fakt nevládala. Šatky som sa stále bála ako čert kríža. S pravidelným nosením sme skončili. Len občas som to s tým babyvakom ešte pretrpela.

Syn sa veľmi chcel a potreboval nosiť, lenže ja som nad šatkou už vôbec neuvažovala. Čo sa stalo potom?
V marci 2013 oslavoval syn jeden rok a v Bratislave napadol sneh. VEĽA snehu. Nesmejte sa. Fakt ho bolo vtedy veľa :) Mali sme termín u lekárky v centre mesta a cestou  k nej hromadu schodov, výstupy a nástupy z MHD a zase schody. S kočíkom nikam nejdem, vravím si.

"Chceš? Požičiam ti šatku," ponúkla sa kamarátka a hneď ma do nej aj omotala.
Noo, to by šlo, povedala som si v duchu.  A vyrazili sme v tej chumelici k lekárke.

Viete, čo som vtedy pochopila? Že tá dlhokánska "handra" je úžasne pohodlná a hlavne oveľa jednoduchšia na manipuláciu, ako nejaký babyvak. Kde som ja pred pôrodom mala rozum? (zaplavený hormónmi :)  )

Problém nebol vo mne, ale v chýbajúcej podpore a informáciách. 
Nemala som nikoho, kto by mi všetko názorne ukázal a vysvetlil.

Keď som prišla šatkovaniu konečne na chuť, chcela som ho šíriť profesionálne. 
V júni 2014 som preto absolvovala dvojdňový lektorský kurz pre poradkyne viazania šatiek.

Kurz ma veľmi posunul vpred po informačnej, aj praktickej stránke.
Som veľmi vďačná, že som sa ho mohla zúčastniť. 

Aj preto chcem zdieľať moje znalosti a skúsenosti aj s ďalšími ženami.

Vy sa môžete na nosenie Vášho dieťatka v šatke pripraviť už za 2 hodiny.

  • Pre koho je kurz vhodný?
    Kurzu sa môžu zúčastniť tehotné ženy (ideálne ku koncu tehotenstva) a ich partneri, resp. maminky s bábätkami do 2 mesiacov a ich partneri. Pre rodičov s väčšími bábätkami odporúčam možnosť využiť individuálne poradenstvo nosenia cez formulár www.michaelahrinova.sk/poradenstvo/.
  • Čo sa na kurze naučíte?
    Naučím Vás dva základné vertikálne úväzy využiteľné od narodenia až do "vynosenia". Dozviete sa, prečo a kedy sú tieto úväzy vhodné.
  • Aké informácie môžete očakávať?
    Pochopíte rozdiel medzi ergonomickým a neergonomickým nosením. Zistíte, v čom nosiť v rôznych ročných obdobiach. Zirientujete sa vo výbere šatky a starostlivosti o ňu.

Čo hovoria na kurz ženy, ktoré sa ho zúčastnili?

Dobrý deň, vďaka zážitku u Vás, kedy ste na mňa ešte s bábom v brušku naviazala Vašu šatku, sa nosíme od 2 týždňov, máme už dve šatky, dnes došiel nosič a príde aj ochranná kapsa:-) Ďakujem:-).

Silvia M.Právnička a mama dvoch detí

Aj vďaka Miške mám ešte väčšiu chuť nosiť. Všetko mi s trpezlivosťou vysvetlila, ukázala. Keď som si naviazala malú, bol to najkrajší pocit :) Lekcia mala trvať 2 hodiny, ale boli sme spolu dlhšie, nakoľko nie všetko sa dá naplánovať pri novorodencovi. Miške to nerobilo problém a bolo vidieť, že to robí zo srdca a chce pomôcť každej nosiacej mamičke :) Takže odporúčam všetkým, ktorí hľadajú túto pomoc:))

Barbora GálisováMama dvoch princezien

Na kurze najviac oceňujem praktický nácvik úväzu, keďže som už mala dosť informácií načítaných a o nosení som bola presvedčená. Kurz ma však utvrdil v rozhodnutí. Taktiež je super, že sme mali priestor na otázky a mohla som si ujasniť, čo mi nebolo jasné. Veľká vďaka za milý kurz.

Veronika PétiováMamina dvoch fešákov

Páčilo sa mi, ako si zhrnula, prečo je dobré nosiť bábätká. Najviac ma zaujímala tá časť o viazaní šatky, lebo o tom som nevedela prakticky nič. Velmi fajn bolo konkrétne nacvičovanie úväzu.

Lucia VöröšováMamina troch chlapcov
Aj takto veselo môže vyzerať skupinový kurz s troma odhodlanými tehotnými ženami - všetky sme si to užili.

Prečo je lepšie raz absolvovať kurz,
ako vidieť sto video-návodov na YouTube?

Prečítajte si ako môžu dopadnúť pokusy o viazanie.

Nevedela som, ako sa to sama naučiť

Chcela som našu dcérku Danielku nosiť, netušila som však, že existuje niekto taký, ako poradkyne nosenia. Môj prvý pokus o naviazanie preto dopadol dosť komicky. Pomáhal mi pritom manžel, zatiaľ čo moja mama držala v ruke tablet s pusteným videom. Ja som stála s Danielkou na rukách a manžel ma zatiaľ doslova omotal šatkou. "Nemala by si mať voľné ruky?" opýtala sa ma mamina. V tom strese som si ani neuvedomila, že mi ich manžel zaviazal do šatky 😀 Našťastie boli ďalšie pokusy už lepšie.

mamina Soňa

Ako som (ne)nosila moje prvé dieťa

Syn bol od narodenia neodložiteľné dieťa. Už aj ukladanie do kočíka spúšťalo nezastaviteľný plač. Netušila som nič o nosení. V okolí nebol nik, kto by ma posunul správnym smerom. Kamoška mi síce požičala šatku, ale pre mňa to bol škaredý, nekonečne dlhý kus látky sivej farby. Netušila som, ako to čudo okolo seba omotať, nieto ešte aj vložiť doň dieťa. Ďalším pokusom bol po telefonickej porade s laktačnou poradkyňou nosiaci vak na jedno rameno (pozn. babyvak nie je ergonomická pomôcka). Syn bol padnutý v kapse a stále som ho zospodu pridržiavala, takže cieľ mať voľné ruky sa nenaplnil. Do tretice mi bol odporučený nosič - krásny a pevne vystužený. Hrdá som si ho priniesla domov a na radu predavača zacvakla dieťa tvárou od seba. Synovi sa v tomto nosiči (klokanke) nepáčilo. 

Tak sa moje pokusy o nosenie zmenili na nenosenie, lebo som žiadnu pomôcku nevedela použiť. Nosila som ale ten môj poklad všade aj ďalej, akurát že na rukách... 

Vďaka čarovnej víle Miške, ktorá mi poradila, si moje druhorodené dieťa užilo luxus nosenia od narodenia a ja slobodu voľných rúk aj pre prvorodeného.

mama Silvia

Koľko stojí tento kurz? 

Kurz Vás pripraví na nosenie hneď od narodenia a pomôže Vám tak v prvých dňoch a týždňoch rodičovstva.

Zároveň získate účinný nástroj prirodzeného materstva, ktorý Vám pomôže pri uspávaní, chorobe dieťaťa,
a tiež Vás urobí flexibilnými a slobodnými.

Cena kurzu pre pár je 25 Eur bez DPH

Prihláste sa na kurz viazania šatiek
v sobotu 02. 02. 2019!

Čas: od 10:00-13:00
Miesto: bFit klub, Plickova 12/B,
Bratislava - Rača

Posledná možnosť prihlásiť sa na kurz je vo štvrtok 31. 01. 2019