Odišla jedna mama

Včera bola nádherná slnečná nedeľa a ja som doobedie netradične trávila pracovne – bola som na individuálnom poradenstve nosenia u jednej dvojnásobnej maminy. Naučila som túto žienku dva vertikálne úväzy, prebrali sme nosenie počas blížiacej sa zimy. Moja 14-mesačná dcérka sa motkala okolo a keď bola unavená, vypýtala si jednoduchým gestom nadojčiť.

Sadla som si teda na sedačku a odtiaľ inštruovala moju klientku, ako vložiť bábätko do šatky. Atmosféra bola príjemná a uvoľnená, takže dcérka po chvíli zaspala dojčiac sa na sedačke v domácnosti, kde sme nikdy predtým neboli. Dojčenie, a rovnako aj nosenie, sú proste kúzelné. 

Síce som celý ten čas pracovala, no zároveň som si dobíjala baterky. Domov som potom prišla spokojná a vysmiata. Rýchlo som vykúzlila obed – rozumej kým som bola preč,  môj muž urobil krémovú tekvicovú polievkua ja som cestou domov kúpila mrazené pirohy, ktoré som potom uvarila. Proste nedeľný obed ako vyšitý : )

Nedeľa je zároveň deň, kedy nám telefonujú manželovi rodičia, aby zistili, ako sa darí nám a našim trom deťom. Onedlho po obede už volali. Manžel kľačal pri sedačke, kde sa predtým s našim trojročným synom hral nejakú spoločenskú hru. Znel inak, ako inokedy. O chvíľu mi oznámil, že zomrela jeho babka, svokrova mama. „Viem,“, povedala som. Proste som to na ňom videla…

Babka mala 93 rokov, 8 detí, nespočet vnúčat a ešte viac pravnúčat. Od včera na tú krehkú a zároveň neskutočne silnú ženu neustále myslím.

V rokoch po 2. svetovej vojne priviedla na svet 8 detí, z toho jedny dvojičky. Starala sa o deti, domácnosť, domáce zvieratá. Určite dojčila a možno svoje deti aj nosila v plachetke, alebo loktuši na pole. Neviem to však naisto, keďže som sa na to svokra nikdy nepýtala. Určite ale jeho mama nemala nič špeciálne, vďaka čomu to zvládala. Mala „len“ pracovité ruky, obrovské srdce a zrejme aj obrovskú vnútornú motiváciu.

Ako inak by to všetko dokázala?

Ja mám dnes automatickú práčku, v ktorej periem okrem iného látkové plienky našej princeznej. S domácnosťou mi pomáha umývačka riadu a (robotický) vysávač. Okrem pavúkov po všetkých rohoch sa v našom dome iné domáce zvieratá nenachádzajú 🙂 Najviac mi s mojimi deťmi pomáha nosenie a prirodzené dojčenie. Keď potrebujem urobiť viac vecí naraz, ako napr. uspať dnes večer sama tri deti (lebo manžel odcestoval na pohreb). Nepotrebujem k tomu nič z komerčných „pomôcok“, ktoré nám zo všetkých strán podsúva reklama.

 

Ak hľadáte prvú pomoc pri problémoch s dojčením, množstvo cenných informácií nájdete v ZDARMA eBooku Ako úspešne dojčiť napriek zlému štartu a prekážkam.  Chcete viac, ako „len“ úspešne dojčiť ? (hoci to je v našich podmienkach často nadľudský výkon)? Chcete pre Vaše dieťatko to najlepšie?

Chcete vedieť, ktorých 15 vecí Vám vo výbave pre dieťatko zaručene nebude chýbať? V eBooku Mamou prirodzene nájdete nielen to, ale aj množstvo odborných a praktických informácií o dojčení, nosení, spoločnom spaní a ďalších dvoch nástrojoch prirodzeného materstva. Budem rada, keď sa týmto spôsobom priblížime k materstvu, ako ho prežívali a zvládali úžasné ženy pred nami.

Uplatnením nástrojov prirodzeného materstva vo Vašom živote s dieťatkom ušetríte minimálne 3000 EUR. Chcete vedieť ako? Tak neváhajte a objednajte si ho a dostanete k nemu 3 skvelé bonusy. Okrem iného budete mať prístup k uzavretej skupine Mamou prirodzene, kde nájdete podporu a rady na Vašej ceste prirodzeným materstvom. Ak náhodou nebudete s eBookom spokojná, máte 30-dňovú garanciu vrátenia peňazí.

 

Ak žijete v Bratislave a širokom okolí, rada Vám pomôžem osobne.
Viac o kurzoch noseniaporadenstve pri dojčení a nosení sa dozviete tu > > > , alebo na FB v komunite Mamin uzlík. Viac o mne a mojich deťoch nájdete na Instagrame pod menom michaela.hrinova.
alebo na e-mailovej adrese maminuzlik@michaelahrinova.sk.

 

Som dula, lektorka nosenia a poradkyňa prirodzeného dojčenia. Predovšetkým som mama troch dojčených a nosených detí. Autorka eBooku Ako úspešne dojčiť napriek zlému štartu a prekážkam a eBooku Mamou prirodzene. Sprevádzam ženy na ceste k prirodzenému materstvu od pôrodu, až po dojčenie a nosenie Môj príbeh si prečítajte tu.>>

Registrujte sa pre zasielanie noviniek a stiahnutie ZDARMA eBooku:

15 tipov ako úspešne dojčiť

Chcete získať 15 overených tipov ako úspešne dojčiť?  Potrebujete povzbudiť, že sa dá dojčiť aj keď ste nemali ideálny štart?

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účel spracovania tohto komentára. Viac o spôsobe ochrany Vašich osobných údajov nájdete tu >>>

  • Ako úspešne dojčiť?

    Chcete sa vyhnúť prekážkam na ceste k úspešnému dojčeniu? Prečítajte si ako na to ⇩⇩⇩