Zohrejme sa spolu

Polka novembra je za nami a vonku sa konečne ochladilo. Všetci sme svorne povyťahovali zimné bundy, čiapky, šály. My nosiace mamy máme do chladných dní v zálohe ešte niečo špeciálne – zimné nosičské oblečenie. Ak sa chcete v zime zohriať spolu s Vašim drobčekom, máte niekoľko možností.

Tou prvou je špeciálna nosičská bunda. ktorá Vám skvelo poslúži nielen počas obdobia nosenia. Niektoré nosičské bundy umožňujú aj nosenie na chrbte. Na Slovensku sa vyrába hneď niekoľko nosičských búnd:

 • bundy Agnes môžete kúpiť samostatne ako softshellovú bundu a flísovú mikinu, alebo ako komplet. Páči sa mi skvelá vychytávka pre dojčiace maminy, ktoré využijú zips pre ľahký prístup k dojčeniu aj bez rozopínania a hrabania sa vo výstrihu 😀
 • bundy značky Icuška sú takisto vyrobené zo softshellu, farebné akcenty sú zo vzorovanej kočíkoviny. Mne osobne by sa viac páčilo použitie toho istého materiálu. Oceňujem však ukončenie rukávov a bundy „falošnou mikinou“, takže studený vietor sa Vám pod bundu nedostane. Použiteľné aj na nosenie vzadu.
 • napokon Vám chcem odporučiť jesenné a zimné nosičské bundy Moyo od mojich miláčikov (prepáčte, ale moye Moyo fakt milujem). Sú praktické, krásne, hravé a nápadité. Využijete ich na nosenie vpredu, aj na chrbte.

Cena takýchto nosičských búnd sa pohybuje od 119-189 Eur, tie od zahraničných výrobcov ako Diva Milano sú samozrejme ešte o čosi drahšie.

Kapsa na druhú

Druhá možnosť, po ktorej môžu nosiace maminy, ale aj tatinovia siahnuť, je nosičská kapsa. Kapsu jednoducho natiahnete cez dieťa zakapsované v šatke, či uložené v nosiči, pripevníte okolo Vášho trupu a oblečiete si Vašu obľúbenú bundu. Kapsy sa vyrábajú vo viacerých verziách – celoročná, zimná, nepremokavá. Všetky sú rastúce, takže sa prispôsobia Vášmu nosenčekovi.

Ja som začínala s kapsou od MaM a nájdete ju napríklad tu > > >. Je to cenovo prijateľné riešenie, navyše použiteľné pre kohokoľvek, kto chce Vaše dieťa v chladnom počasí nosiť. Bundu si jednoducho zapnete dieťatku pod zadok. Čím je dieťatko väčšie, tým menej sa Vám podarí Vašu bundu zapnúť, čo môže pri väčšom nosencovi znamenať, že okolo kapsy Vám bude hlavne vo veternom počasí do bundy fúkať.

Vsadka, či vsúvka?

Treťou možnosťou je tzv. nosičská vsadka, či vsúvka. Pravdupovediac, hoci mám vyštudované prekladateľstvo, správny výraz som pre tento výmysel nenašla. A keďže v Slovenskom jazykovednom ústave asi pracujú ženy, pre ktoré je nosenie detí dávno pasé, môžeme správny výraz len hádať.

Každopádne, nosičská vsadka je skvelý výmysel. Vďaka tomu totiž môžete:

 • naďalej nosiť Vašu obľúbenú bundu,
 • užívať si hrejivé chvíľky nosenia aj v zime,
 • šetriť Vašu peňaženku, aj prírodu.

Moju prvú vsadku som si ušila pred 3 rokmi. Nebola podľa mňa ktovie aká, keďže som ešte nevedela pracovať so softshellom. Ale bola a je veľmi praktická. Prenosila a prechodila som v nej množstvo dní, prechádzok a výletov.

Keď som ju mala hotovú, začalo sa diať niečo zvláštne. Najprv chcela vsadku jedna kamoška. Vzápätí ďalšia. Nakoniec si začali u mňa vsadky objednávať úplne neznáme ženy z celej republiky (minimálne jedna slúži aj v Košiciach). Tri sezóny som po nociach šila vsadky, aby sa mohli spoločne prenosiť zimou aj iné maminy a ich deti.

Tento rok je však iný. Mám tri neposedné deti, organizujem kurzy nosenia, píšem eBooky a na šitie mi akosi neostáva čas. Lenže mne sa znova začali ozývať ženy s požiadavkou na ušitie vsadky a ja som ich žiaľ musela odmietať. Po pravde, veľmi ma to mrzelo. Nevedela som, ako dosiahnuť, aby bol vlk sýty (ženy mali v čom nosiť), aj koza celá (mne nešiblo z toľkých plánov a aktivít : D ).

Ako na zavolanie som sa v pred niekoľkými dňami rozprávala s mojou priateľkou Evkou (týmto ťa pozdravujem 🙂 Viem, že ty to určite čítaš, drahá). Hovorila mi o úžasnej žene, mame a podnikateľke zo Španielska, ktorá učí ženy, ako delegovať svoje povinnosti, aby proste stíhali nielen navariť, ale aj zarobiť 🙂

Heuréka! Musím niečo delegovať. Ale čo?? Starostlivosť o deti asi ťažko, upratovanie nášho domu pravidelne delegujem na náš robotický vysávač. A tak som v piatok začala realizovať plán, nad ktorým som rozmýšľala už dávno – nájdem niekoho, kto bude moju 37. vylepšenú verziu vsadky šiť za mňa. A viete čo? Našla som!
Ohromne sa z toho teším.

 

Chcete vsadku do Vašej obľúbenej bundy aj Vy? Takú, ktorú využijete aj s Vašim partnerom?
Pre viac informácií a objednanie vsadky prejdite na túto stránku > > >

 

 

Ak hľadáte prvú pomoc pri problémoch s dojčením, množstvo cenných informácií nájdete v ZDARMA eBooku Ako úspešne dojčiť napriek zlému štartu a prekážkam.  Chcete viac, ako „len“ úspešne dojčiť ? (hoci to je v našich podmienkach často nadľudský výkon)? Chcete pre Vaše dieťatko to najlepšie?

Potom mám práve pre Vás eBook Mamou prirodzene. Pomôže Vám porozumieť nielen potrebám bábätka, ale aj princípom fungovania prirodzeného dojčenia, nosenia, či spoločného spania. Dokopy sa dozviete množstvo informácií o 5 nástrojoch prirodzeného materstva a ich uplatnením vo Vašom živote s dieťatkom ušetríte minimálne 3000 EUR.

Chcete vedieť ako? Tak neváhajte a objednajte si ho a dostanete k nemu 3 skvelé bonusy. Okrem iného budete mať prístup k uzavretej skupine Mamou prirodzene, kde nájdete podporu a rady na Vašej ceste prirodzeným materstvom. Ak náhodou nebudete s eBookom spokojná, máte 30-dňovú garanciu vrátenia peňazí.

 

Ak žijete v Bratislave a širokom okolí, rada Vám pomôžem osobne.
Viac o kurzoch noseniaporadenstve pri dojčení a nosení sa dozviete tu > > > , alebo na FB v komunite Mamin uzlík. Viac o mne a mojich deťoch nájdete na Instagrame pod menom michaela.hrinova.
alebo na e-mailovej adrese maminuzlik@michaelahrinova.sk.

 

Som dula, lektorka nosenia a poradkyňa prirodzeného dojčenia. Predovšetkým som mama troch dojčených a nosených detí. Autorka eBooku Ako úspešne dojčiť napriek zlému štartu a prekážkam a eBooku Mamou prirodzene. Sprevádzam ženy na ceste k prirodzenému materstvu od pôrodu, až po dojčenie a nosenie Môj príbeh si prečítajte tu.>>

Registrujte sa pre zasielanie noviniek a stiahnutie ZDARMA eBooku:

15 tipov ako úspešne dojčiť

Chcete získať 15 overených tipov ako úspešne dojčiť?  Potrebujete povzbudiť, že sa dá dojčiť aj keď ste nemali ideálny štart?

Komentáre
 1. Doporučuju ještě nosicí oblečení Angelwings 😉

  • maminuzlik@michaelahrinova.sk píše:

   Vďaka za tip na ďalšie nosičské bundy, aj keď pre mňa nie sú neznáme. V článku som uviedla tie, ktoré som mala možnosť osobne testovať. Na trhu sú ešte ďalšie možnosti a každá si môže vybrať, čo jej vyhovuje. Prajem krásne chvíle pri nosení 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účel spracovania tohto komentára. Viac o spôsobe ochrany Vašich osobných údajov nájdete tu >>>

 • Ako úspešne dojčiť?

  Chcete sa vyhnúť prekážkam na ceste k úspešnému dojčeniu? Prečítajte si ako na to ⇩⇩⇩